Önerilerimiz

Cazibe merkezleri, gezilecek yerler, müzeler, günübirlik turlar, gece hayatı ve daha fazlası.

Uzmanlarımızın tavsiyelerini inceleyiniz.

 • Ulaşım
 • Gezi
 • İstanbullu Gibi
 • Yeme İçme
 • Gece Hayatı
 • Kültür ve Sanat

Taksi

 • Taksiye bindiğinizde şoför taksimetreyi açar. Açılış rakamı 3.45 TL'yı göstermelidir.

 • Tarife kilometre başına 2.10 TL artar. • Eğer bindiğiniz taksi trafikte kalır, hareket edemez ve beklemek zorunda kalırsa, beklediği her 1 dakika için 0.35 TL ilave edilir..

 • Eğer bindiğiniz taksi trafikte kalır, hareket edemez ve beklemek zorunda kalırsa, beklediği her 1 dakika için 0.35 TL ilave edilir..

 • How to file a complaint?:
 • Köprü veya Ücretli Yol: Eğer Boğaz'ın Avrupa veya Anadolu yakasına taksi ile yolculuk edecekseniz veya TEM karayolundan geçecekseniz geçiş ücretini siz ödersiniz (5 TL'dan fazla olmamalı).

  Şikayet için Taksinin plakasını not alınız.

  Antik Hotel İstanbul Beyazıt'dan Taksi Ücretleri

  E5 yoluyla Atatürk Havalimanı 55 TL

  • Marmara sahil yoluyla Atatürk Havalimanı 55 TL
  • E80 otoyoluyla Sabiha Gökçen Havalimanı (köprü ücreti dahil) 130 TL
  • Taksim'e 20 TL
  • Nişantaşı'na 22 TL
  • Pierre Loti Kafe'ye (Eyüp) 22 TL
  • Ortaköy'e 30 TL


  Taksi Ücretleri tarafımızca tecrübe edilerek eklenmiştir.

  Toplu Taşıma

  Gezip, göreceğiniz yerlere aşağıdaki birçok alternatif toplu taşıma yolunu kullanarak ulaşabilirsiniz: Tramvay hattı (T1), Füniküler hattı (T ve F1), Metro hattı (M2) (Denizaltı metro hattı Marmaray'ı da kapsamaktadır) İETT Otobüs hatları

  Ödeme: İki ödeme yolu vardır. Ya jetonmatikten jeton veya elektronik geçiş kartı İstanbul Kart (jeton ücretinden daha uygun fiyatlı) alabilirsiniz. Tekrar dolum için Akbil Dolum Noktaları'nı ziyaret ediniz.

  Tramvay Hattı ( T1 ):Bu hatta Beyazıt, Sultanahmet, Eminönü, Karaköy, Tophane ve Kabataş duraklarında birçok mağaza ve cazibe noktası bulunmaktadır. Çalışma saatleri: 06.00 to 00.00. Her 2 dk.

  Karaköy-Tünel Füniküler (T):Tarihi füniküler ile 1,5 dakikada Karaköy'den Tünel'e ulaşıp, Galata veya İstiklal Caddesi tarafını dolaşabilirsiniz.. Çalışma saatleri: 07.00 to 21.00 Frequency: Her 2 dk.

  Taksim-Kabatas Füniküler ( F1 ): Sadece 2,5 dakikada Taksim'den Kabataş'a inip, T1 tramvay hattına aktarma yapabilirsiniz. Çalışma saatleri: 06.15 to 00.00. Her 3 dk.

  Yenikapi-Haciosman Metro Hattı ( M2 ): Özellikle marka butikler ve stil sahibi kafe-restoranların yeraldığı önemli duraklara sahiptir: Osmanbey (Nişantaşı), Levent (Metrocity, Kanyon alışveriş merkezleri), İTÜ Ayazağa (İstinye Park alışveriş merkezi) Bu ziyaretlerinizde ekstra taksi ücreti gerekeceğini hesaba katınız. Çalışma saatleri: 06.00 to 00.00. Her 3 dk.
  Please note that additional taxi ride may required.

  Adalar Turu (Tam gün)

  Heybeli Ada ve Büyük Ada'nın rehber eşliğinde gezilmesini kapsayan günübirlik tur. Her gün düzenlenmektedir. Sabah otelden misafirlerimizi alarak, Adalar gezimiz için Eminönü'nden kalkan vapura biniyoruz. Burgazada ve Kınalıada’yı görüp Heybeliada’ya iniyoruz. Tarihi 1773’e kadar dayanan Deniz Lisesi’ni (Eski Deniz Harp Okulu) görüp kısa tur programımıza başlıyoruz. Değirmen Burnu'na giderken yol üzerinde bulunan tarihi İsmet İnönü’nün Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonra adanın en güzel noktası olan Değirmen Burnu’na çıkıyoruz. Değirmen Burnu’ndan mükemmel manzarayı fotoğraflıyoruz. Kısa bir çay molası verip, ardından ada merkezine inerek, tekrar vapura binip Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada’da öğle yemeği ardından faytonla küçük tura çıkıyoruz. Birbirinden görkemli köşkler, konaklar, çam ağaçları arasında Dil Burnu mesire yerinin sırtından geçiyoruz. Yörük Ali Plajı’nı altımızda bırakıp, koyu dolaşarak bu defa Aya Yorgi Kilisesi eteğinden geçiyoruz. Burada çay molası verip tekrar faytona binip geri dönüyoruz. Ünlü romancı Reşat Nuri Güntekin'in evini de uzaktan görüp, Sedef Adası manzarası eşliğinde, kıyıda demirli teknelere bakan, restoranlar ve çarşının arkasından geçip, fayton parkına ulaşıyoruz. Adaya veda etmeden önce vapur saatine kadar serbest zaman verip, Eminönü'ne dönüyoruz..

  Osmanlı ve Bizans Turu (Tam Gün): 

  Sabah saat 09:00’da Ayasofya önünde buluşarak, profesyonel rehberimizle birlikte gezimize başlıyoruz. Topkapı Sarayı'nda, Bab-ı Hümayun, Aya İrini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe bölümlerini geziyoruz.

  Ayasofya Müzesi’nden sonra öğle yemeği molası verip, gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Eskiden saraylara su sağlamak için I. Justinyen devrinde yapılmış, İstanbul’daki en büyük kapalı sarnıç özelliğini taşıyan Yerebatan Sarayı ziyaretinden sonra, Hipodrom’a geçiyoruz.

  At ve atlı araba yarışlarının yapıldığı Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları geziyoruz. Sultanahmet Meydanı’na adını veren Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından biri olan Sultanahmet Camii'ni ziyaret ile gezi sona eriyor.

  Boğaz Turu (Tam Gün): 

  Boğaz gezimizde İstanbul Boğazı'nı, Kabataş'tan başlayarak Karadeniz'e kadar görme şansı bulacaksınız. Kabataş'tan denize açıldıktan sonra, şehrin 5 sarayını (Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan, Beylerbeyi Sarayları) aynı noktadan panoramik olarak görebileceğiz. Gezimiz Karadeniz'e doğru devam ederken her iki boğaz köprüsünün de altından geçecek, kendinizi boğazın sarayları, kasırları, yalıları ve korularıyla birlikte görsel bir şölenin ortasında bulacaksınız. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir seyirden sonra balık restoranlarıyla meşhur Anadolu Kavağı'na ulaşacağız. Köy içerisinden kısa bir doğa yürüşüyle, Yoros Kalesine çıkabilir ve tepedeki kafelerde manzaranın keyfini çıkarıp, fotoğraf çekebilirsiniz. 3 saatlik molamız sonrasında, gemilerimiz ile bu sefer boğazın Anadolu kıyısından yol alıp, manzaranın keyfini çıkararak başlangıç noktamıza varacak ve turumuzu sonlandıracağız. Gezi esnasında görülebilecek önemli yerler; Bezm-i Alem Valide Sultan Camii, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii), Esma Sultan Yalısı, Boğaziçi Köprüsü, Su Ada (GS Adası), Rumeli Hisarı, FSM Köprüsü, Rumelihisarı Yalısı, Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı, Sait Halim Paşa Yalısı, Rumeli Kavağı, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Hidiv Kasrı, Bahai Yalısı, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, Anadolu Hisarı, Abud Efendi Yalısı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı.

  Nişantaşı

  Günümüzde Nişantaşı birçok dünyaca tanınmış marka ve stilistlerin mağazaları, şık kafe ve restorantları ile önemli bir cazibe merkezidir.

  <Çukurcuma

  Çukurcuma,Taksim'in yakınında canlı ve otantik bir bölgedir. Çukurcuma; 100'den fazla antikacı, restore edilmiş tarihi güzel evler, sanat galerileri, kafe ve sokak kedilerine ev sahipliği yapmaktadır. Çukurcuma Camii ve tarihi çeşmeyi de mutlaka ziyaret edin.

  Hamam 

  Cağaloğlu Hamamı, Çemberlitaş Hamamı, Süleymaniye Hamamı, Gedikpaşa Hamamı gibi İstanbul'un en güzel tarihi hamamları Antik Hotel’in hemen yakınında konumlanır. Bay ve bayanlar için haftanın her günü hizmet veren hamamlara rezervasyon için resepsiyona danışabilirsiniz.

  Hamam (insider's tips)

  Some More Tips

  • Hamams are open from as early as 6 a.m. till somewhere around midnight
  • The masseur and scrubber will be of the same sex as you are
  • Standard soap is used. If you have sensitive skin or are allergic to some products, bring your own soap
  • You need to wash your private parts yourself
  • You’ll get drenched, so women may want to get rid of their make-up first. Also, don’t forget to bring the necessary toiletries.
  • Women may want to bring dry underwear along too
  • There is no way you can avoid tipping the attendant(s), so make sure you have some cash money on you. You normally tip 10 to 20% of the total amount
  • If you care about your tan, maybe visit a hamam at the beginning of your city trip or holiday.

  Barber Shops

  Turkish barbers are known worldwide for their shaving skills. It will be an extraordinary treatment experience for men.There are thousands of barbers and you will find one around every second corner. Just trust your instincts and look for a barber away and walk to into one where you can find many locals. You won’t need any turkish to get a shave. Just show with your fingers to your beard and make a sign of shaving and ask how much. They will normally write down a number and you accept or refuse. The price for a good shave is between 20 and 50 turkish lira.The best thing comes at the end. Some barbers have a little vibrating machine which is strapped to the hand and they give you an amazing massage. Don’t refuse this! You will regret if you do.You normally tip to the barber. 5 TL. should be enough.

  Coiffeur Saloons

  It's very easy to find a clean and good coiffeur saloons in all over Istanbul. You may enjoy with color changing with a good quality hair dyes, modern hair cuts, styling, special massages and hair treatments, mani/pedi cure,waxing and more. This experience will cost you around 200 and 500 TL.

  Water in Istanbul

  The consuming water in Istanbul is clean, but doesn’t taste that well as a result of the filtering or cleaning process.It’s perfectly safe to brush your teeth or cook food with tap water. For drinking purposes please choose stick to bottled water which is cheap and sold on every market or street corners. Please note that Ice-cubes served in drinks, are also safe to consume.

  In your touristic journey you may see a lot of old and historical founts as well.Most of them are not actively working in these days, if you'll find an active one, you may see "the drinkable water" sign before cosuming.

  Hot street food

  Eating street food is very popular part of the Istanbul way of life.And with street food we don’t just mean food literally bought and eaten on the street, but also an array of light snacks such as pastry (borek), kebap, doner and meatballs wraps (durum)

  Kebap: Together with doner, this is probably the first street food that comes to any tourist’s mind when asked to name one. Kebap actually means small pieces of broiled or roasted meat — generally cow, sheep or chicken. Excellent dishes you may want to try out are İskender Kebap made by yogourt , Adana Kebap, Patlıcan Kebap and Sis Kebap.

  Doner: This tightly packed meat roasted on a large vertical spit is the basis for fast-food snacks (or even full meals) such as Pilav Ustu Doner (with rice), Iskedender and Durum. Although you can find these half-outside/half-inside eateries almost anywhere, for the biggest concentration head to the beginning of Istiklal Caddesi in Taksim.

  Borek: A flaky pastry consisting of several thin layers, often with a specific shape and/or filling. You’ll see locals entering these tiny shops for a quick breakfast or lunch. The favorites are ispanakli borek (with spinach filling), peynirli borek (with cheese filling), kıymalı borek (with minced meat filling) and patatesli borek (with potato filling) and su boregi.

  Pide: A slightly leavened, flat pizza like bread. They again come in different styles, with Kasarli Pide (melted cheese) and Sucuklu Pide (melted cheese and spicy sausage) among the most popular.

  Lahmacun: A Turkish-style pizza. A very thin round piece of pide, with ground meat, onions, pepper paste, sometimes tomato, pepper, parsley, and spices. It is often served with a salad and a few pieces of lemon in a side dish. You’ll see locals topping the pizza with the salad, sprinkling is with lemon and making a roll out of it.

  Misir: Freshly boiled or grilled corn on the cob, often sprinkled with salt or spices. This popular snack is almost exclusively sold during the summer months by the real street sellers with their push-cars.

  Kestane: Due to the lack of corn in winter, the street vendors mentioned above shift to roasted chestnuts in winter time.

  Balik Ekmek: Literaly translated ‘fish bread’. And that’s basically what it is.Fish, grilled or fried in front of your eyes and stuffed inside a large piece of bread. Fans of this fast-food can have a blast in Eminönü, on the shore next to the Galata Bridge.

  Kokorec: Grilled sheep intestines with an almost industrial amount of spices, roasted on a skewer. A very popular snack after a night out and (too) many drinks.

  Cold Street Food

  Simit: A crisp, ring-shaped, savory roll covered with sesame. Sold by street sellers with glass-fronted push-cars. There are two main versions: sokak simit (sold on the streets and very crispy) and pastane simit (sold in shops and bakeries)

  Acma: A ring-shaped savory bun, a Turkish-style dougnut if you will. It’s soft but also a bit oily.

  Pogaca: A flaky, savory pastry. You can go for the plain one (sade) or choose one with a filling: peynirli (cheese), kıymalı (minced meat), or zeytinli (black olives)

  Cig köfte: Originally a dish made of raw ground meat, pounded wheat and red pepper. It’s a delicacy, but realy spicy.

  Midye Dolma: Stuffed mussels. If you’re a fan, you may want to prefer eating those in a real restaurant.

  Gece Hayatı

  İstanbul; müzik türü, dans, konfor ve fiyat olarak birçok farklı seçenek sunar. Kulüplerdeki göbek dansı şovlarına katılabilir, dünyaca meşhur restoranlarda yemek yiyebilir, büyük konser salonlarında performanslar izleyebilir veya bar ve kulüplerde gece geç saatlere kadar dans edebilirsiniz.

  Hayal Kahvesi

  Lezzetli yemekler, içki ve güzel müzik DJ performansı, canlı performanslar, tiyatro ve şovlar.


  Kıyafet: Zarif ve rahat

  Her gün 17.00-04.00

  Adres: Meşelik Sokak Nº 8, Taksim Metro istasyonu: Taksim

  Web sitesi: www.hayalkahvesibeyoglu.com

  Babylon

  Babylon dünyaca meşhur birçok müzisyene evsahipliği yapan, İstanbul gece hayatının öncü kulüplerindendir.

  "Oldies but Goldies" partisi bir Babylon klasiğidir. Fiyatlar etkinliklere göre değişmektedir.

  Kıyafet: Zarif ve rahat

  Adres: Birahane Sokak Nº 1, Bomonti ( Metro istasyonu: Osmanbey )

  Web sitesi: babylon.com.tr

  Müzekart

  Müze Kart ile İstanbul'un en önemli müzelerini, bilet gişelerinde kuyruk beklemeden ve uygun fiyata gezebilirsiniz.

  Müze kartı aşağıdaki yerlerden satın alabilirsiniz: Müze bilet gişeleri (Topkapı Sarayı Müzesi, Aya Sofya Müzesi, Kariye Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi) Gezici satış istasyonları ve Müze kart web sitesi. www.muze.gov.tr

  Cost 85 TL or 115 TL

  istanbul Modern ( Çocuklar için uygun )

  Tophane'de bulunan İstanbul Modern iki sergi salonuna sahiptir. Müzenin yerleşik koleksiyonu, Türkiyenin modern ve çağdaş sanatına başlangıcından günümüze ışık tutar. Koleksiyon; resim ve heykelden, enstalasyon ve video sanatına 20. yüzyılın başlarından günümüze çok geniş bir yelpazedeki eserleri barındırır. Giriş katındaki Sergi Salonu, Fotoğraf Galerisi ve Sergi alanlarında eş zamanlı sergiler düzenlenir. T1 tramvay hattı ile kolaylıkla ulaşılabilir. Tramvay durağı: Tophane

  Ziyaret saatleri: Her gün 10.00-18.00. Pazartesi hariç

  Ücret: 19 TL / Öğrenci: 9 TL / 12 yaş altı çocuk: Free

  Web sitesi: www.istanbulmodern.org/en

  Minyatürk (Çocuklar için uygun)

  Türkiye'nin minyatür versiyonunu görmek için Haliç kıyısındaki Miniatürk'ü ziyaret edin. Park; ülkemizin tarihi yerleri, sarayları ve camilerinin mini versiyonlarını barındırır.

  Ziyaret saatleri: Her gün 09.00-18.00

  Ücret: 10 TL

  Web sitesi: miniaturk.com.tr

  Rahmi Koç Müzesi: (Çocuklar için uygun)

  Haliç kıyısında (Hasköy) 19. yüzyıldan kalma fabrikalar Rahmi Koç Endüstri Müzesi'ne ev sahipliği yapar. Binanın kendisi bile tek başına ziyareti hak eder. Özellikle çocuklar; antika arabalara, gerçek bir uçağın kokpitinde oturmaya, gerçek bir denizaltıya ve bilimsel deneylere katılmaya bayılacaklar.

  Ziyaret saatleris: Her gün 10.00-17.00

  Ücrets: 14 TL / Öğrenci: 6 TL

  Web site: www.rmk-museum.org.tr

  Istanbul Akvaryumu: (Çocuklar için uygun)

  Devasa alanı, balık ve deniz canlıları çeşitliliği ile İstanbul Akvaryumu denizaltı dünyasını keşfetmeniz için Atatürk Havalimanı yakınlarında Florya'da sizleri bekliyor.

  Ziyaret saatleri: Her gün 10.00-19.00

  Ücrets: 35 TL / Öğrenci: 25 TL / 0-2 Yaş:

  Ücretsiz Web sitesi: istanbulakvaryum.com

  Vialand Tema Parkı: (Çocuklar için uygun)

  Tren yolculuğu, kampanyalar, sinema, kafeler, restoranlar ve mağazalardan oluşan bir tema parkı. Alışveriş merkezi iç ve dış alanları yılın belli dönemlerinde farklı yüzlere bürünmekte.

  Ziyaret saatleri: Her gün 10.00-18.00

  Ücret: 60 or 80 TL / 0-4 Yaş: Ücretsiz

  Web sitesi: vialand.com.tr

  Hizmet ve Olanaklar